صادرات ماشین آلات
خانه / دستگاه سورتینگ / قیمت دستگاه سورتینگ لیزری نخود لوبیا

قیمت دستگاه سورتینگ لیزری نخود لوبیا

دستگاه سورتینگ لیزری برای بوجاری 100% کامل نخود لوبیا چه قیمتی است و امروزه چه شرکت هایی در این زمینه فعالیت دارند؟ نرخ فروش هر کدام چقدر می باشد؟ آیا دستگاه ها مدل خانگی هم دارند؟ انواع کوچک آن با ظرفیت 300 کیلوگرم در ساعت مناسب توزیع کنندگان است.

دستگاه سورت لیزری یعنی چه؟

دستگاه سورتینگ لیزری که اسم دقیق تر و علمی آن دستگاه اپتیک است یکی از دستگاه های پیشرفته در دنیا به حساب می آید. این دستگاه دارای یک چشم قوی است و با کارایی فوق العاده ش می تواند محصول را در کم تر از یک صدم ثانیه به صورت کامل آنالیز کند.

بعد از آنالیز ضایعات محصول را به صورت کامل جدا کرده  و در سبد جدا از محصول اصلی که ما برای دستگاه مشخص میکنیم میریزد و محصول به طور کامل یکدست می شود فقط کافی ست که عکس محصول را به دستگاه بدهید تا دستگاه این کار را در کم ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد.

در پایان این مقاله در مورد انواع دستگاه های بسته بندی مخصوصا دستگاه بسته بندی عدس و دستگاه بسته بندی چای نیز موضوعاتی بیان شده است که می توانید مطالعه بفرمایید.

 حبوبات سورت شده

کار با دستگاه اپتیک بسیار آسان است و یک فرد کاملا نا آشنا با این نوع دستگاه به راحتی میتواند با آن کار سورتینگ را انجام دهد.

محصولاتی مانند برنج، تخمه، انواع حبوبات را به راحتی می توان با دستگاه اپتیک کاملا یکدست و بدون ضایعات کرد که همین مورد بسیار در قیمت محصول تاثیر مسقیم دارد و بازار خرید و فروش این محصولات سورت شده بسیار بهتر از محصولات بدون سورت و همراه با ضایعات است.

تفاوت کلمه کالر سورت با لیزری

متاسفانه در بین عموم مردم دستگاه کالر سورت را دستگاه سورتینگ لیزری می شناسند که این طور نیست.

دستگاه کالر سورت کار اصلی آن تشخیص رنگ های غیر از رنگ اصلی محصول است و بعد از بررسی محصول، رنگ اصلی که به دستگاه داده شده شناسایی و تمام رنگ های غیر رنگ محصول اصلی به صورت کامل جدا می شوند و محصول یک دست خواهد شد.

دستگاه سورتینگ لوبیا

البته این نکته هم باید ذکر شود که دستگاه دیگری وجود دارد که با بهره گیری از اشعه ایکس X-ray  به صورت کامل کیفیت محصول را شناسایی و آنالیز میکند.

ولی این دستگاه X-ray قابلیت شناسایی رنگ ندارد و نمیتواند کار دستگاه کالر سورت را انجام دهد. پس دستگاه سورتینگ لیزری همان دستگاه کالر سورت است و کارایی منحصر به فرد و ویژه ی خود را  دارد و نباید این دستگاه را  با دستگاه های دیگر اشتباه گرفت.

مزیت سورت لیزری حبوبات در صنعت

یکی از مشکلات اصلی خرید و فروش حبوبات علاوه بر کیفیت آن مقدار ضایعات موجود در این محصولات است به طوری که گاهی مشتری به محض اینکه این محصول را در فروشگاه به صورت فله یا بسته میبیند همان لحظه اول از خرید آن صرف نظر میکند.

پس وجود ضایعات در محصول بسیار ناپسند مشتری است و برای اینکه بازار خوبی برای محصول داشته باشیم باید فکر برای این موضوع کنیم. نکته بعدی این است که مطمئنا پاک کردن محصول و جداسازی ضایعات آن برای تناژ بالا بسیار کاری مشکل و گاهی نیاز به چند نیروی کار است تا این کار به سرانجام برسد.

دستگاه کالر سورت یا همان سورت لیزری با قیمت بسیار مناسب کار را برای شما راحت کرده است. این دستگاه با چشم بسیار قوی در کم تر از یک صدم ثانیه محصول اصلی را شناسایی و تمام ضایعات آن را در کم ترین زمان ممکن جدا کرده و محصول یک دست تحویل می دهد.

این دستگاه کاری که شما باید با چند نیرو در زمان بسیار زیادی انجام دهید فقط در چند ساعت با کم ترین خطا انجام می دهد.با خرید این دستگاه و استفاده از آن بدون شک کسانی که این محصول را می بینند از یکدست بودن محصول بسیار خرسند می شوند و آن را خریداری می کنند. با استفاده از دستگاه های سورتینگ فروش شما به جرات می توان گفت که تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

دستگاه سورتینگ حبوبات بزرگ

انواع مدل دستگاه های سورتینگ حبوبات

دستگاه سورتینگ حبوبات به انواع مختلفی تقسیم می شود که این تقسیم بندی با مقدار خروجی سورت شده یا سرعت سورت  محصول از دستگاه بر میگردد. تقسیم بندی دستگاه های سورتینگ به صورت زیر می باشد:

 • دستگاه مینی سورتینگ
 • دستگاه 1 کانال
 • دستگاه 2 کانال
 • دستگاه 4 کانال
 • دستگاه 4 کانال
 • دستگاه 5 کانال
 • دستگاه 6 کانال
 • دستگاه 7 کانال

انواع مختلف این دستگاه ها همان طور که گفته شد به مقدار سرعت سورت محصول و خروجی آن بر میگردد به طوری که در دستگاه مینی سورتینگ مقدار خروجی حدودا سیصد کیلو در ساعت است و دستگاه تک کانال دو برابر آن خروجی دارد و به همین ترتیب خروجی و سرعت این دستگاه ها بالا تر می رود.

دستگاه سورتینگ حبوبات کوچک

از دستگاه چهار کانال به بعد علاوه بر مقدار خروجی بیشتر، یک کانال به صورت برگشتی است که این نوع دستگاه ها دارای خطای بسیار کمی می باشند. و دوباره ضایعات جدا سازی شده بررسی می شود.

پس خریداران این دستگاه ها باید با توجه به نیازشان بین این انواع گفته شده انتخاب کنند البته برای اطلاع بیشتر و ارائه توضیحات تکمیلی حتما با شماره ی ذکر شده  در پایین مقاله تماس بگیرید.

قیمت دستگاه سورتینگ حبوبات نو و دست دوم

قیمت این دستگاه ها به این صورت می باشد:

 • دستگاه مینی سورتینگ  50 میلیون تومان
 • دستگاه تک کانال  100 میلیون تومان
 • دستگاه دو کانال 150 میلیون تومان
 • دستگاه سه کانال 180 میلیون تومان
 • دستگاه چهار کانال 210 میلیون تومان
 • دستگاه پنج کانال 240 میلیون تومان
 • دستگاه شش کانال 270 میلیون تومان
 • دستگاه هفت کانال 300 میلیون تومان

این دستگاه ها براساس موارد مختلفی قیمت گذاری می شوند مانند سایز خود دستگاه، کیفیت ساخت، مقدار خروجی بر اساس کیلوگرم بر ساعت یا همان سرعت سورت کردن پس بسیار قابل اهیمت است که نیاز شما برای خرید چگونه است.

البته بستگی به محصولی که میخواهید سورت کنید هم دارد. شرکت ما با کیفیت ترین دستگاه های سورتینگ ایران را با بهترین قیمت در اختیار شما میگذارد.

متاسفانه بعضی از شرکت ها دستگاه های بی کیفیت را با قیمت کمتری می فروشند و مشتری با دیدن قیمت کم آن مجاب به خرید می شود و بعد از مدتی مشکلات زیادی به علت بی کیفیت بودن دستگاه مانند خطای زیاد دستگاه و ماندن ضایعات زیاد در محصول سورت شده یا خدمات پس از فروش ضعیف و عدم گارانتی دستگاه برای او به وجود می آید.

پس  در موقع خرید کیفیت حرف اول را می زند. شرکت ما بهترین کیفیت دستگاه سورتینگ را برای شما تضمین می کند. تمامی این دستگاه های پس از خرید به صورت یکسال گارانتی ویژه  می شود، علاوه بر کیفیت خدمات ده ساله ی پس از فروش برای شما فراهم می شود و به راحتی می توانید از خدمات پس از فروش این دستگاه ها استفاده کنید.

مدل دستگاه سورتینگ حبوبات

البته بازار دست دوم این دستگاه ها هم برای کسانی که قدرت خرید دستگاه نو ندارند وجود دارد که مطمئنا قیمت آن پایین از قیمت نو این دستگاه ها می باشد که بسته به کارایی و سالم بودن قیمت گذاری می شود.

دستگاه سورت ایرانی یا چینی؟

تمام دستگاه های سورتینگی که در ایران موجود هستند به طور کلی تمام قطعات دستگاه در داخل کشور تولید نمی شوند و قسمتی از قطعات وارداتی هستند و داخل کشور و توسط متخصصین داخلی مونتاژ می شود.

تفاوت هایی که در دستگاه های کاملا چینی با مونتاژ ایرانی وجود دارد این است که دستگاه های کاملا چینی حدودا چهار ماه واردات آنها به کشور زمان می برد ولی واردات قطعات به صورت هوایی و حدودا دو ماه زمان می برد.

تفاوت اصلی این دستگاه های ایرانی و چینی خدمات پس از فروش و گارانتی یکساله آنها است. دستگاه های کاملا چینی خدمات پس از فروش ضعیفی دارند علاوه بر آن بسیار گرفتن این خدمات توسط شرکت های چینی دشوار است و خریدار این دستگاه به مشکلات زیادی برخورد می کند.

پس خرید دستگاه های ایرانی بسیار به صرفه تر برای مشتریان این دستگاه می باشد. چون علاوه بر گارانتی یکساله دستگاه به راحتی می توانید از خدمات پس از فروش ده ساله ی این دستگاه ها استفاده کنید.

دستگاه های سورتینگ حبوبات

تفاوت دستگاه سورتر حبوبات کوچک با بزرگ

دستگاه سورتینگ حبوبات همان طور که ذکر شد براساس مقدار خروجی بر حسب کیلو گرم بر ساعت است به طوری که دستگاه مینی سورتیگ مقدار خروجی آن حدودا 300 کیلو گرم بر ساعت است و برای تک کانال دو برابر، برای دو کانال دو برابر تک کانال و همین طور مقدار خروجی سورت شده در دستگاه ها افزایش پیدا می کند تا هفت کانال.

علاوه بر مقدار خروجی از دستگاه های چهار کانال  به بعد یک کانال برگشتی دارد که محصولات خروجی را دوباره بررسی میکند که خطای این دستگاه ها بسیار کم است و محصول کاملا یکدست تحویل شما خواهد داد.

پس بسته به نیاز شما و مقداری که میخواهید سورت کنید و همین طور مقدار دقت در سورتینگ باید از بین انواع ذکر شده دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید.

تفاوت دستگاه بوجاری حبوبات با سورتر

کار اصلی دستگاه بوجاری  جدا کردن انواع دانه ها مانند برنج، گندم، جو و… از پوسته به طور که فقط محصول اصلی باقی بماند است.علاوه بر این کار دیگر این دستگاه  الک کردن حبوبات است به طوری که تمام خار و خاشاک و خاک و سنگ و به طور کلی تمام ضایعاتی که در حبوبات وجود دارد را جدا میکند.

اما دستگاه سورتر ضایعات مانده در دانه ها مانند لوبیا، برنج یا گندم جدا کرده علاوه بر آن به صورت کامل محصول را از نظر قطر و طول تقسیم بندی میکند. به طوری که می توانید یک محصول را در چند دسته تقسیم بندی کنید و به طور جداگانه بسته بندی و به فروش برسانید و این در سودی که از حالت غیر سورت شده می برید بیشتر خواهد بود. به طور مثال حبوبات درشت تر را به قیمت بالاتر و سایز های کوچک تر را به قیمت پایین تری به فروش برسانید.

دستگاه بوجاری گندم با حبوبات از نظر سرند ها تفاوت دارد و این موضوع باعث می شود که سرعت و دقت کار هر کدام با یکدیگر متفاوت باشد.

ماشین آلات خط سورتینگ بسته بندی حبوبات

خط کامل سورتینگ حبوبات به  صورت زیر می باشد.

محصول را همراه با پوسته یا شالی از بالابر کاسه ای به  دستگاه بوجاری ریخته و این دستگاه به صورت کامل دانه ها را از پوسته جدا کرده و ضایعات اولیه مانند علف و سنگ را به طور کامل جدا می کند بعد از این مرحله دوباره خروجی دستگاه بوجاری از طریق  بالابر کاسه ای به دستگاه سورتینگ ریخته می شود.

دستگاه سورتینگ ضایعات باقی مانده در حبوبات را به صورت کامل جدا کرده و با توجه به نیاز شما محصول را تقسیم بندی می کند. بعد از این مرحله دوباره خروجی اصلی دستگاه سورتینگ توسط بالابر کاسه ای به  دستگاه پولیش حبوبات ریخته شده و حبوبات به صورت کامل صیقل داده می شود.

بعد از این مرحله محصول اصلی کاملا آماده شده و آماده بسته بندی می شود، پس محصول خروجی از دستگاه پولیش توسط یک  بالابر z  به دستگاه بسته بندی چهار توزین ریخته شده و محصول به صورت کامل بسته بندی خواهد شد و بعد از این مرحله محصول بسته بندی شده به  نوار نقاله جلوی بسته بندی انتقال پیدا می کند.

به صورت کلی تمام مراحل بسته بندی حبوبات توضیح داده شده البته نکته مهمی وجود دارد و آن این است که ممکن است باری محصولی یکی از مراحل نیاز نباشد. که این با توجه محصول تعیین می شود.

خط بسته بندی حبوبات

امروزه سورتینگ کار بسیار پر درآمدی است که کمتر افراد یا شرکت هایی توان آن را دارند هزینه های لازمه مربوط به آن را پرداخت نمایند.

به همین دلیل شرکت هایی که در زمینه سورتینگ فعالیت دارند بسیار کم هستند.

خیلی از افراد هستند که مشتاق خرید دستگاه سورتینگ نخود لوبیا یا سایز حبوبات می باشند، اما هزینه اولی این دستگاه بسیار بالا است و در نتیجه سبب شده است که شرکت ها کمتر به سوی آن روی آورند.

قیمت دستگاه سورتینگ تک کانال امروزه 95 میلیون تومان تمام می شود.[/box

برای سورتینگ 2 کانال یا بالاتر به طبع آن هزینه بیشتری هم باید پرداخت شود، به همین منظور قیمت فروش افزایش می یابد.

دستگاه سورتینگ نخود

نحوه سورت نخود لوبیا توسط دستگاه سورتینگ

روال کار این دستگاه بسیار جالب است. این دستگاه می تواند توسط سیستم ورودی خود تمامی عیب های مربوط به سنجش سایز و رنگ محصول را با سرعتی نزدیک به 0.01 ثانیه تشخیص دهد.

دستگاه سورتینگ حبوبات

دو موردی که باید در نظر گرفته شود در مسئله سورتینگ در نظر گرفته شود به صورت زیر است:

 • پاک کنی حبوبات یا بوجاری آن
 • سایز بندی ریز و درشت نخود لوبیا

در درجه اول باید محصول را به دستگاه بدهید تا کاملا بوجاری نماید و پس از اینکه بوجاری محصول به صورت کامل تمام شد، زمان آن می رسد که بخواهید سایز بندی نمایید.

علت این موضوع این است که سرعت دستگاه برای سایز بندی و در عین حال بوجاری کمی گرفته می شود، و تجربه ثابت کرده است که دو بار سورتینگ بهترین سرعت و نتیجه را در نهایت به ما خواهد داد.

تفاوت دستگاه سورتینگ را با دستگاه بوجاری حبوبات را می توانید در این مقاله کامل بخوانید.

مرحله بعد از سورت حبوبات چیست؟

بعد از کار سورت حبوبات دو کار دیگر باید انجام شود که بار آماده ارائه به فروشگاه های ارائه دهنده محصولات مصرفی خانگی گردد.

 • پولیش
 • بسته بندی

دستگاه پولیش حبوبات چیست؟

دستگاه پولیش حبوبات کارش براق کردن سطح حبوبات ها برای بسته بندی در کیسه های یک کیلویی است.

این موضوع بسیار مهم است که بعد از بسته بندی به هیچ عنوان، بسته بندی ها دارای کمترین خاک در ته ظرف نباشند.

بنابراین از یک دستگاه پولیش حبوبات با ظرفیت 500 کیلوگرم در ساعت به راحتی می توان استفاده نمود.

انواع دستگاه بسته بندی حبوبات

مرحله بعد از پولیش زدن، استفاده از دستگاه بسته بندی است که انواع مختلفی را دارا می باشد.

اما مسئله مهم این است که شرکت یا شخصی که هزینه بالایی برای ایجاد یک خط سورت حبوبات می نماید و دستگاه نوار نقاله دستچین را کاملا جمع می کند، قطعا به دنبال بهترین دستگاه بسته بندی حبوبات خواهد بود.

 • دستگاه بسته بندی تک توزین
 • دستگاه بسته بندی دو توزین
 • دستگاه بسته بندی 4 توزین
 • دستگاه بسته بندی 10 توزین

تفاوت بین دستگاه های بسته بندی

تفاوت بین دستگاه های بسته بندی در سرعت عمل آن ها می باشد و هیچ تفاوتی در کارایی نیست.

یک دستگاه بسته بندی 4 توزین می تواند حداقل در 8 ساعت کاری نزدیک به 3 الی 5 تن محصول را بسته بندی کند که برای یک شرکت ارائه دهنده بسیار خوب می باشد.

اما دستگاه های کوچکتر قطعا ظرفیت پایین تری خواهند داشت که نیاز مشتری را رفع نخواهد کرد.

خطوط سورتینگ و بسته بندی دیگر محصولات

برای محصولات مختلفی مانند محصولات زیر خط سورتینگ بسته بندی وجود دارد که هر کدام را برای تان قرار می دهیم تا بتوانید اطلاعات مختصری در مورد شان داشته باشید:

 • دستگاه سورتینگ میوه و مرکبات
 • دستگاه سورتینگ خرما
 • دستگاه سورتینگ خشکبار
 • دستگاه سورتینگ برنج خانگی

دستگاه سورتینگ خرما خشک

برای سورت خرما نیز می توان از دستگاه اپتیک استفاده کرد ولی امروزه در شرکت های فروش و بسته بندی خرما استفاده از دستگاه های مکانیکی فعلا رایج تر است چرا که تمامی خرما ها به جز یک یا دو مورد خشک هستند و مابقی دارای شیره می باشند و استفاده از دستگاه اپتیک فعلا برای شان میسر نیست.

ساخت ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی در کشور

ساخت ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی در کشور در طی سال های گذشته بسیار رشد داشته است و همین موضوع سبب شده که کشور ما در زمینه صادرات انواع محصولات خوراکی بتواند جایگاه بسیار مناسبی را در خاورمیانه مخصوصا در کشور عراق پیدا نماید.

البته ارائه محصولات ما به کشور های اروپایی با تغییرات مختلفی صورت می پذیرد که آن نیز خود برای شان جالب توجه است.

فروش دستگاه های صنعتی کوچک

امروزه شروع کسب و کار های کوچک خود بسیار مهم است و به این منظور عده بسیار زیادی به دنبال ماشین آلات کوچک هستند که برای این موضوع انواع ماشین آلات با ابعاد و ظرفیت های کم را نیز به بازار ارائه می دهیم.

این ماشین آلات شامل ماشین آلات زیر می باشد:

 • بوجاری
 • سورتینگ
 • بسته بندی

که برای هر محصولی به صورت جدا این کار صورت می گیرد.

راه اندازی یک کسب کار خانگی بسته بندی

برای راه اندازی یک کسب کار خانگی به فیلم دستگاه دوخت ریلی مراجعه کنید تا با طرز کار این دستگاه آشنا شوید و بتوانید تصمیم جدی و قطعی برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رودیا
راه های ارتباطی:
مسئول فروش: سعید نقدیان فیروزی
شماره موبایل: 09120140859

مطلب پیشنهادی

دستگاه سورتینگ

جدیدترین دستگاه سورتینگ مغز پسته ساخت داخل

جدیدترین دستگاه سورتینگ مغز پسته ساخت داخل با تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته به صورت خودکار …