صادرات ماشین آلات
خانه / دستگاه سورتینگ / تولید کننده دستگاه سورتینگ میوه کیوی

تولید کننده دستگاه سورتینگ میوه کیوی

تولید کننده یا سازنده دستگاه سورتینگ میوه کیوی در کشور مان کیست؟ آیا می توان مرکباتی نظیر پرتغال، نارنگی و سایز محصولاتی که در استان های گیلان و مازندران در تناژ های بسیار بالا برداشت می شود را به راحتی توسط ماشین آلات سورت، سورت نمود؟

تاریخچه کیوی در ایران

کیوی میوه ای بیضی شکل با رنگ قهوه ای سوخته و پوسته پرزی شکل که اگر کاملا نرم باشد، متاسفانه امکان خراب بودن آن زیاد خواهد بود و اگر کاملا سفت باشد، قطعا طعم گس آن زبان فردی که آن را می خورد اذیت خواهد نمود.

این میوه درون آن تعدادی هسته های سیاه بسیار ریز به همراه گوشت سبز رنگی وجود دارد که در بین میوه های ایرانی وجود نداشته و ایرانی ها حتی اگر ندانند که مبدا تولد و یا رشد این میوه در کجای این قاره پهناور بوده است، حدس بسیار بالایی در وارداتی بودن نهال های اولیه آن می زنند.

این میوه در چندین دهه اخیر وارد کشور شده و در مناطق شمالی و مرطوب قابل کشت است این میوه متعلق به کشور چین میباشد.

به دلیل اینکه چین کشوری پهناور و محل برخورد آن با اقیانوس آرام و اطلس بسیار زیاد است، دارای سطح بسیار بالای زیر کشت میوه کیوی می باشد.

جالب است بدانید این کشور تقاضای داخلی خودش را نیز نمی تواند تامین نماید و به همین دلیل کشور های همسایه آن از کشوری مانند ایران تقاضای صادرات می نمایند.

کیوی صادراتی چیست؟

گونه قابل عرضه جهت صادرات هایوارد می باشد که در ماه های آبان آذر دی بهمن اسفند عرضه می شوند، نشانه مرغوبیت این میوه این است که با  فشار جزیی در دست احساس نرمی نکنید. ایران در صادرات این میوه در جهان رتبه هشتم  را دارد.

بهترین مدل های موجود کیوی از نظر سایز و مرغوبیت اگر جدا شود، مشتری های فراوانی را به خود اختصاص خواهد داد که برای آن سر و دست می شکنند.

سر و دست شکستن برای کیوی واقعا وجود دارد و اکثریت تولید کننده ها و باغداران به دلیل اینکه نمی توانند کار سورت و دستچین کیوی را به خوبی انجام دهند، از ارائه بار به خارج از کشور مانند کشور هند و همسایه های آن که مصرف کننده بسیار خوب آن هستند، عاجز می مانند.

از منظر سایز بندی کیوی ها از کوچکترین اندازه آن که 4 سانتی متر است شروع شده و تا 12 سانتی متر که معمول بزرگ آن در یک بار 50 تنی با حداقل مقدار وجود دارد، می توان دسته بندی نمود.

عمده کیوی هایی که برای صادرات قرار می گیرند کیوی در سایز 6 الی 9 می باشد.

انواع دستگاه سورت کیوی

دستگاه سورت کیوی به دو دسته متفاوت تقسیم می شود دسته اول کیوی را بر حسب وزن سورت می کند که با توجه به دسته دوم قیمت بالایی دارد و از تکنولوژی تخصصی تری نسبت به دستگاه دوم برخوردار است و دقیق تر از دستگاه دوم عمل می کند وزن کیوی هم از یک رنج خاص  شروع می شود و معمولاً وزن آنها از 70 گرم شروع می شود و حداکثر آن معمولا 150 گرم است اما بهترین رنج وزن آن از 70 گرم تا 120 گرم است در غیر این صورت صادرات و فروش آن دشوار است که عمده  صادرکنندگان و فروشندگان کیوی را با وزن سورت می کنند.

دستگاه های سورتینگ انواع مختلفی دارند

طرز کار دستگاه های سورتر کیوی

کار اصلی دستگاه های سورت کیوی سورت کردن آن است که می تواند آن ها را بر اساس جایی که مشغول می کنند دسته بندی کند و هنچنین می تواند از آسیب هایی که می تواند هنگام سورت اتفاق بیفتد جلوگیری کند.

اپتیک یا رنگی: این مدل دستگاه کار سورتینگ را با عکس برداری و با استفاده از دوربین انجام می دهند که بسیار دقیق محصولات را سورت می کنند

وزنی: سورت را فقط با استفاده از وزن انجام می دهند که برای اکثراً برای میوه هایی چون کیوی و پرتقال کاربرد دارد.

لیزری: کار اصلی این دستگاه بررسی صحت و سلامت بودن محصول است که محصولات را بررسی و تشخیص می دهد

حجمی: اکثرا برای میوه های همچون سیب زمینی کاربرد دارد زیرا کار سورت را بر اساس حجم سورت می کند.

مکانیکی یا غلطکی: این دستگاه شاید برای شما آشنا باشد چرا که همان طور که از نامش پیداست از روش غلطک محصولات را جداسازی می کند و از نظر ابعاد و اندازه این کار را انجام می دهد.

قیمت دستگاه های سورت کیوی در ایران

دستگاه های سورت کیوی قیمت های مختلفی دارد که بر اساس تعداد کیوی ها و وزن کیوی ها مشخص می شود.

دستگاه های سورتینگ مثلا یک دستگاه سورتینگ که میتواند حدود 4 تن کیوی را در ساعت سورت کند قیمتی غالب بر 250  میلیون تا 300 میلیون را دارد که بیشترین  حد توان دستگاه سورتینگ است و دستگاهی  که حدود 500 کیلوگرم را در ساعت سورت می کند قیمتی حدود 45 میلون تا 50 میلون را دارد که کم ترین قیمت دستگاه سورت در ایران است

خرید و فروش دستگاه سورتینگ کیوی در ایران

سورتینگ هم خودش بازار گسترده ای دارد که در حال حاضر هموطنان زیادی به این کار می پردازند که می توانند از مکان ها و سایت هایی که کار خرید و فروش سورتینگ می کنند استعلام قیمت کنند از کارایی و توان آن اطلاعات دقیق تری را دریافت کنند که با توجه به کاری که در ساعت انجام می دهند قیمت آن ها متفاوت است.

خرید هم خودش تخصصی می خواهد اگر میخواهید از خرید خوبی برخوردار باشید میتوانید از کارشناسانی که کار خرید و فروش سورتینگ انجام میدهند مشاوره بگیرید زیرا هر دستگاه بر اساس حجم و اندازه خاصی تهیه شده اند که شما باید قبل از خرید نیاز خود را بر اساس اندازه، تعداد، و حجم و گستردگی تعیین کنید چون قیمت هر دستگاه به حجم و تعداد و اندازه بستگی دارد

دستگاه سورتینگ کیوی

در پاسخ به سوالاتی که مشتریان مان دارند باید بگوییم که کار سورتینگ امروزه به دو صورت انجام می پذیرد:

  • سورتینگ اپتیک
  • سورتینگ مکانیکی

سورتینگ اپتیک که فناوری جدیدی به حساب می آید و شاید عمر آن در ایران به 5 سال نیز نرسد، در مقابل سورت مکانیکی بسیار حرفه ای تر و دقیق تر است.

کار سورتینگ کاری است که بنکداران میوه که هر روزه در تناژ های بالا اقدام به خرید و فروش مرکبات می نمایند، به آن بسیار احتیاج دارند.

چرا که امروزه حقوق کارگران بسیار بالا رفته است و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند می دانند با پرداخت حقوق به کارگران و با گذشت 2 سال از آن، هزینه یک دستگاه سورتینگ اپتیک را پرداخت کرده اند، در حالی که قیمت دستگاه سورتینگ کیوی مکانیکی بسیار ارزان تر است.

سورتینگ کیوی

مزیت دستگاه سورتینگ کیوی اپتیک به مکانیکی

دستگاه سورتینگ اپتیک به دلیل اینکه توسط دوربین به سنجش محصول می پردازد، بسیار راحت تر کار می کند و مشکلاتی که دستگاه مکانیکی مانند کندن پوست کیوی و حتی آسیب زدن به آن را دارد، در نهایت نخواهد داشت.

چرا که در دستگاه مکانیکی دستگاه با تکان دادن بسیار محصول در نهایت آسیب های جدی ای به بخش اعظمی از محصول می رساند و همین امر سبب شده است که مشتریان به دنبال دستگاهی باشند که درصد خطای آن و همچنین آسیبی که به محصول می رساند در حد صفر باشد.

پس از مدت با تلاش همکاران ما در این زمینه، موفق به طراحی و مونتاژ دستگاه سورتینگ کیوی شده ایم و خود را تولید کننده درجه اول خواهیم دانست.

دستگاه سورت کیوی

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رودیا
راه های ارتباطی:
مسئول فروش: سعید نقدیان فیروزی
شماره موبایل: 09120140859

مطلب پیشنهادی

دستگاه سورتینگ

جدیدترین دستگاه سورتینگ مغز پسته ساخت داخل

جدیدترین دستگاه سورتینگ مغز پسته ساخت داخل با تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته به صورت خودکار …