صادرات ماشین آلات
خانه / دستگاه بوجاری / قیمت انواع دستگاه های بوجاری صنعتی + خانگی

قیمت انواع دستگاه های بوجاری صنعتی + خانگی

دستگاه های بوجاری

دستگاه های بوجاری انواع مختلفی دارد که از نظر کاربرد می توان به نمونه های صنعتی و خانگی اشاره نمود. دستگاه های صنعتی ابعاد بزرگتر ظرفیت و قیمت بالاتر ولی دستگاه های خانگی به گونه ای طراحی شده که هم از نظر قیمت به صرفه و فضای کمی را اشغال می کند.

پاکسازی بذر با دستگاه های بوجاری گندم

وجود دستگاه بوجاری گندم تأثیر بسیار مهمی بر روی رشد تولید و عرضه گندم  داشته و باعث شده است که عمل پاک سازی آن بسیار با سرعت و کیفیت خوبی انجام گردد.
دستگاه بوجاری گندم قادر می باشد در هر ساعت چند تن گندم را پاکسازی و تفکیک نماید.
به وسیله دستگاه بوجاری گندم می توان بذرهایی را که از لحاظ اندازه و وزن تقریبا با گندم برابر می باشند بوجاری نمود، در صورت متفاوت بودن بذرها با گندم نیز با تعویض الک ها و تغییر زاویه قرار گرفتن آن ها نسبت به یکدیگر درون دستگاه آن را برای بذرهای کوچک تر و بزرگ تر نیز می توان به کار برد.
از این رو دستگاه بوجاری گندم یکی از پرکاربردترین و پر فروش ترین دستگاه های بوجاری می باشد و از آن به عنوان دستگاه چند کاره می توان یاد کرد که خرید آن از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه می باشد.

دستگاه های بوجاری گندم

مدل ها و انواع دستگاه های بوجاری حبوبات

دستگاه بوجاری حبوبات نیز یکی از دستگاه های پرکاربرد در صنعت می باشد چرا که انواع حبوبات بسیار زیاد است و سرانه مصرف آن نیز در خانوار ها برای تهیه انواع غذا ها زیاد است و یک دستگاه بوجاری حبوبات قادر به پاکسازی انواع لوبیا، عدس، ماش، لپه و  نخود از ناخالصی ها و ضایعات می باشد و محصولی یک دست و تمیز را ارائه می دهد.
دستگاه های بوجاری حبوبات در انواع مدل های مختلف تولید و عرضه می گردند.
به طور کلی دستگاه های بوجاری شامل دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشند، که مدل اتوماتیک مجهز تر بوده و بدون نیاز به اپراتور عمل پاک سازی و جدا سازی را با سرعت بسیاری انجام می دهد.
تفاوت دیگرانواع مدل های دستگاه بوجاری حبوبات در ابعاد دستگاه و خروجی های دستگاه می باشد.
دستگاه های خانگی در ابعاد کوچک تر ساخته شده و با برق تک فاز نیز کار می کنند، اما دستگاه های صنعتی بسیار بزرگ تر بوده با برق سه فاز کار کرده و ظرفیت تولید آن ها نیز بسیار بیشتر می باشد.

دستگاه های بوجاری حبوبات

تفاوت دستگاه های بوجاری کنجد، کینوا و  کلزا

دستگاه بوجاری کنجد یکی از دستگاه های بوجاری می باشد که کار سخت پاک سازی و درجه بندی دانه های کوچک و سبک کنجد را به خوبی انجام داده و انواع مواد خارجی و ضایعات کنجد را از داخل آن جدا کرده و محصولی تمیز و سایز بندی شده را تحویل می دهد.
کینوا و کلزا نیز مانند کنجد جزء ریز دانه ها محسوب شده و بسیار سبک هستند و دستگاه بوجاری آن ها باید دقت فراوانی در جداسازی ناخالصی های آن داشته باشد.
از این رو دستگاه های بوجاری کنجد، کینوا و کلزا بسیار به یکدیگر شبیه بوده و حتی می توان از یک نوع دستگاه برای پاک سازی آن ها استفاده نمود.
این دستگاه ها نیز توسط سیستم باد و الک عمل بوجاری را انجام می دهند.
این نوع دستگاه ها از نوع گراویتی یا وزنی می باشد و جداسازی ناخالصی ها را بر اساس وزن و سبک یا سنگین بودن آن ها درون صفحه های شیب دار و به وسیله مکش فن ها انجام می دهند.

دستگاه های بوجاری کنجد

ظرفیت و مصرف برق دستگاه های بوجاری بذر

دانه های بذر کشاورزی انواع مختلفی داشته و هر کدام اندازه متفاوتی نیز دارند از این رو برای هر کدام از بذر ها از دستگاهی خاص استفاده می شود.
البته دستگاه های بوجاری بذر چند کاره نیز وجود دارد که به وسیله آن می توان انواع بذر ها را بوجاری نمود و آن ها از ناخالصی ها پاک کرده ، برای کشت بهتر آماده نمود.
دستگاه های بوجاری بذر در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته شده اند که ظرفیت آن ها با آن رابطه مستقیمی داشته و هر چه دستگاه بزرگ تر بود و تعداد الک و خروجی های بیشتری داشته باشد سرعت عمل بوجاری آن بیشتر بوده، در نتیجه ظرفیت تولید آن نیز بیشتر شده و در هر ساعت چندین تن را بوجاری می نماید.
دستگاه های بوجازی بذری که امروزه ساخته می شوند از لحاظ مصرف برق کم مصرف بوده و به دو صورت تک فاز یا سه فاز تولید و عرضه می گردند.

دستگاه های بوجاری بذر

انواع دستگاه های بوجاری از لحاظ کاربرد

دستگاه های بوجاری تولید شده بر اساس چگونگی عملکرد در بوجاری محصولات به انواع مختلفی از جمله بوجاری دوار، بوجاری آویز، بوجاری ویبره و بوجاری مغناطیسی تقسیم می گردند.
محصول به دست آمده از تمامی این نوع دستگاه ها دارای کیفیت یکسانی بوده و به طور کامل بوجاری می شوند.
معمولا دستگاه های بوجاری را بر اساس کاربردی که دارند و برای بوجاری محصولی که به کار می روند به انواع مختلف تقسیم بندی می کنند، مثلا دستگاه بوجاری حبوبات، دستگاه بوجاری گندم، دستگاه بوجاری تخمه، دستگاه بوجاری بذر، دستگاه بوجاری ریز دانه، دستگاه بوجاری خاکشیر یا کنجد که مشخص است که انواع دستگاه های بوجاری برای چه پاکسازی چه نوع محصولی به کار می روند.
تمامی دستگاه های بوجاری در ابعاد مختلف تولید می شوند که انواع کوچک و ساده را به نام خانگی شناخته و از آن برای بوجاری محصولات با حجم کم استفاده شده و انواع دستگاه های بزرگ صنعتی برای بوجاری محصولات در حجم بالا به کار می رود.

دستگاه بوجاری دانه های روغنی مدل خانگی

دانه های روغنی به دانه هایی گفته می شود از آن ها روغن کشی انجام گرفته و برای تهیه روغن های مایع یا جامد از آن استفاده می شود این دانه ها شامل کلزا، کنجد، سویا، آفتابگردان، بذر کتان و ذرت می باشند.
این دانه های روغنی نیز برای آن که وارد مرحله استفاده برای روغن گیری شوند ابتدا باید از تمام ناخالصی های خارجی مانند شن، علف های هرز، ساقه و پوسته گیاه  پاک سازی شوند و این کار به وسیله دستگاه بوجاری دانه های روغنی انجام می گیرد.
دستگاه های بوجاری دانه های روغنی نیز در انواع مدل های صنعتی و خانگی تولید می شوند، که به وسیله نوع خانگی آن می توان یک شغل خوب و پر درآمد را راه اندازی نمود.
دستگاه بوجاری خانگی قادر می باشد در هر ساعت چندین کیلو از دانه های روغنی را به خوبی و با دقت بالا پاک سازی و دسته بندی نماید.
این دستگاه ها کم مصرف، بدون آلودگی صوتی و ارزان می باشند.

دستگاه بوجاری دانه های روغنی

قیمت دستگاه های بوجاری گندم چگونه تعیین میشود؟

همان طور که گفته شد دستگاه بوجاری گندم یکی از پرکاربرد ترین و پر فروش ترین دستگاه های بوجاری می باشد که درانواع و مدل های مختلفی تولید و عرضه می گردد.
قیمت دستگاه های بوجاری گندم بر اساس مدل، تجهیزات، ابعاد، جنس قطعات به کار رفته در آن و به طور کلی هزینه تولید آن محاسبه می شود.
معمولا ارزان ترین دستگاه های بوجاری گندم نوع خانگی ٱن می باشد که در ابعاد کوچک ساخته شده و قادر به پاکسازی و درجه بندی مقدار کمی از گندم در ساعت می باشند.
اما دستگاه های صنعتی بوجاری گندم که قادر به بوجاری چندین تن گندم در ساعت بوده و همچنین مجهز به قسمت پولیش گندم نیز می باشند از قیمت بالاتری بوخوردار بوده و برای خرید آن ها سرمایه بیشتری لازم است.
به طور متوسط دستگاه های بوجاری گندم قیمتی در حدود 10 میلیون تا 50 میلیون تومان دارند و کارخانجات با توجه به بودجه و نیاز کاری خود نوع مناسب آن را برمی گزینند.

قیمت دستگاه های بوجاری گندم

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رودیا
راه های ارتباطی:
مسئول فروش: سعید نقدیان فیروزی
شماره موبایل: 09120140859

مطلب پیشنهادی

ساخت دستگاه بوجاری گراویتی با تجهیزات مدرن

دستگاه بوجاری گراویتی با تجهیزات مدرن و مواد اولیه مرغوب زیر نظر باتجربه ترین طراحان …